Bližšie údaje o jeho narodení nie sú známe. R. 1825 ho prijali do františkánskej rehole, teológiu vyštudoval v Skalici, za kňaza ho vysvätili r. 1832. Potom účinkoval v Žiline ako organista. R. 1835 sa stal lektorom Svätého písma a biblických jazykov vo františkánskom kláštore v Hlohovci. Následne prednášal matematiku, fyziku, poľnohospodárstvo na filozofickom učilišti v Prešove. Od r. 1838 bol lektorom dogmatickej teológie a kanonického práva v Skalici.
Okrem pedagogickej činnosti sa venoval i kazateľstvu. Zachovali sa dva zväzky jeho rukopisných kázní s pôstnou tematikou, písaných bernolákovčinou: Neňi Cirkew gako Cirkew. W Ssestero Rečách predneseno. Které z malim Uwoda gedneg každeg Reči Premeňeňím w času postnem prednesti sa možu (1839, I. zošit 50 strán, II. zošit 100 strán). vyznačujú sa hĺbkou myšlienok a triezvym štýlom. Za pobytu v Skalici sa prihlásil za abonenta Domovej pokladnice, vydávanej tam D. Lichardom. Išlo o prvý ročník kalendára na rok 1847 v Skalici. Na tie časy to bola známka slovenského vlastenectva.
BIBLIOGRAFIA: Neňi Cirkev gako Cirkew. W Ssestero Rečach predneseno. Ktere z malim Uwoda gedneg každeg Reči Premeňeňím užitečne w času Postnem prednesti sa možu. Roku 1839. Pánt. Janotik. Slovenské kázne v zošite kvartového formátu, strán 50; Pôstne kázne. Zošit veľkosti 20.5×12.5 cm, strán 100.
LITERATÚRA: V. J. Gajdoš: Františkáni v slovenskej literatúre. Cleveland, Ohio, I979,s. 94; LKKOS str.593 sprac. Július Pašteka