Narodil sa 10.5.1919 v Dekýši, okr.Žiar nad Hronom. Bol najmladším z jedenástich detí. Študoval na františkánskom gymnáziu v Malackách, kde r.1940 maturoval. Teológiu študoval vo františkánskom bohosloveckom učilišti v Žiline. Ako bohoslovec bol aktívnym členom Krúžku svätého Bonaventúru žilinských františkánskych bohoslovcov a v školskom roku 1942/1943 bol redaktorom časopisu bohoslovcov Františkánsky obzor. Za kňaza ho vysvätil 25.6.1944 nitriansky biskup Dr. Eduard Nécsey.Po vysviacke pôsobil ako ľudový misionár v Trnave. V r.1948 išiel za kaplána do Malaciek.h.
Po neslávne známej „barbarskej noci“ v roku 1950 pôsobil ako duchovný vo františkánskom kostole v Bratislave a súčasne pôsobil ako gymnaziálny profesor náboženstva. V roku 1952 sa stal správcom farnosti v Litave, v roku 1956 v Myjave, v roku 1958 v Dolnej Krupej a napokon od roku 1959 v Modranke (dnes súčasť Trnavy). Pochovali ho v Modranke.
Bol vynikajúcim spevákom. Mal dokonca v Slovenskom národnom divadle stvárniť postavu Jeníka v opere Bedřicha Smetanu (1824-1884) „Predaná nevesta“, k čomu však po „víťaznom februári“ v roku 1948 už nedošlo.
Bol kazateľ, ľudový misionár. Zomrel v Trnave vo veku 76 rokov. Ako rehoľník slúžil Bohu 59 rokov, ako kňaz 51 rokov. Pochovaný je v Modranke.
Spomienky z Modranky
Za 36 rokov požehnaného kňazského života vo farnosti Modranka vynikal ako dobrý a obľúbený kazateľ a organizátor pútí. Často kázal aj na trnavskej novéne k úcte Trnavskej Panny Márie. Bol veľmi obľúbený u mládeže, ktorú duchovne viedol, ale i doučoval, finančne podporoval a pripravoval na budúce povolanie. Finančne podporoval sociálne slabšie rodiny a tiež kultúrno-osvetové a športové podujatia. Bol veľkým fanúšikom modrančianskeho a trnavského futbalu a duchovným otcom pre spartakovských futbalistov, aj v čase zlatej éry (1968 – 1973). Zaslúžil sa o založenie tradičných osláv päťdesiatnikov, ktoré pretrvávajú vo farnosti od r. 1970 až do dnes.
Popri duchovnej službe sa páter Kamil snažil aj o materiálne zveľadenie farnosti Modranka. Zaslúžil sa o opravu dvojvežového pútnického chrámu – najmä o opravu strechy a krovu, kostolných veží a krížov, konzerváciu hlavného a bočných oltárov, vymaľovanie kostola a Kaplnky Loretánskej Panny Márie v kostole, výmenu dlažby, umiestnenie nových lavíc a elektrifikáciu kostola. Na Kaplnke sv. Márie Magdalény sa počas jeho pôsobenia uskutočnila oprava omietok, sokla, strechy, vymaľovanie kaplnky zvonka i zvnútra a namaľovanie nového obrazu sv. Márie Magdalény. Napokon sa podieľal na úpravách areálu kostola a fary vybudovaním betónových chodníkov, oplotenia okolo kostola, opravou farskej budovy a vonkajším osvetlením kostola. Tiež sa zaslúžil o opravu cintorína a vybudovanie domu smútku na cintoríne.